Çocuk Gezegeni Anaokulu > Hakkımızda > İyi Bir Gelecek İçin Çocuk Gezegenindeyiz!

İyi Bir Gelecek İçin Çocuk Gezegenindeyiz!

İyi Bir Gelecek İçin Çocuk Gezegenindeyiz!

Çocuk Gezegeni Anaokulu, Başakşehir’de, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurum olarak 12 ay kesintisiz eğitim hizmeti vermektedir. Okul Öncesi Eğitimin çocukların gelişiminde ne kadar önemli bir yeri olduğunun bilincinde olarak; 15 kişilik sınıflarımızda, 3-6 yaş arası öğrencilerimizi kendine güvenen, kendi kararlarını verebilen, sorgulayan bireyler olarak yetiştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Çocuk Gezegeni, güçlü bir toplumun temellerini çocukların oluşturacağı inancıyla, kültürlü, manevi değerlerine bağlı, milli duyguları yüksek, ne istediğini bilen, özgür, kendisine, çevresine ve doğaya saygılı, sorumluluk bilinci taşıyan, ahlaklı bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir. Ülkenin en seçkin okulları arasında yer almak arzusuyla, güncel eğitim anlayışlarına uyumlu ve her zaman çağa ayak uydurabilen yöntemleri benimsemiştir.

Okulumuzda Neler var :
Okulumuz zengin bir eğitim içeriğine sahiptir. İngilizce, müzik, drama, robotik, kodlama, değerler eğitimi, halk oyunları, modern danslar gibi pek çok farklı branşta sunduğumuz eğitimimizle her öğrencimizi mutlu etmeyi ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için onlara fırsat vermeyi amaçlıyoruz.

Eğitim saatleri :
Çocuk Gezegeni Anaokulu’nda eğitim tam gün olup, okulumuz 8.00-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Çocuklarımızın sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanması ve dengeli beslenmesi için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi öğününü kapsayan yemek listeleri, uzmanlar eşliğinde özenle hazırlanır ve her ay velilerimize iletilir. Öğrencilerimizin kültürel anlamda gelişebilmesi amacıyla yıl boyunca geziler düzenlenmekte; sinema, tiyatro, müze, eğlence merkezleri gibi farkı etkinlikleri deneyimleme imkanı sunulmaktadır.
Yabancı dil eğitimi :

Çocuk Gezegeni’nde çocuklar ana dillerini doğru kullanmayı öğrenir. İngilizce eğitiminin küçük yaşlarda verilmesinin büyük önem taşıdığının bilincinde bir kurum olan Çocuk Gezegeni,alanında uzman eğitmenler eşliğinde hazırlanan İngilizce programı ile sağlam bir temel oluşturmayı hedefler. Çocuklarımıza verdiğimiz milli ve manevi değerler eğitimi ile gelenek ve göreneklerine bağlı ailesinin ve devletinin yüzünü güldürecek vatandaşlar yetiştirmek önceliklerimiz arasındadır. Anaokulu, çocukların sağlıklı gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Çocuklarımız, Çocuk Gezegeni Anaokulu’nda ilgi ve yeteneklerini keşfeder, kültür, sanat, spor etkinliklerine katılır, doğayla iç içe yaşamayı öğrenir, doğal kaynakları korumanın ve geri dönüşümün bilincine varır. Böylelikle bir üst eğitim kurumuna yaşıtlarına oranla daha donanımlı bir birey olarak başlar. Çocuk Gezegeni’nde çocuklarımız, diğer anaokullarından farklı olarak günlük yaşamlarında işlerine yarayacak beceriler edinirler. Böylelikle, günlük hayatta karşılaşabilecekleri durumlara karşı hazırlıklı olur, el becerilerini ve sorumluluk duygularını geliştirirler. Çocuk Gezegeni, bir anaokulundan çok daha fazlasıdır. Çocuklarınızı dış dünyaya ve onları bekleyen geleceğe hazırlar.

Çocuk Gezgeni’nde Nasıl Eğleniyoruz Neler Öğreniyoruz?
Çocuk Gezegeni’nde, öğreciler eğlenirken öğrenir. Oyunlar oynarken aynı zamanda becerilerini geliştirir, eğitim alırlar. Farklı branşlarda verdiğimiz eğitim çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlar.

Bahçemizde, her yaş grubu için oluşturulmuş alanlarda botanik eğitimi verilir. Bu sayede çocuklarımız farklı bitkiler tanıma imkanı bulur, bitkilerin yaşam döngüsüne tanıklık eder, doğayı tanıyan ve saygı duyan bireyler haline gelirler. Robotik Kodlama Eğitimi ile çocuklarımız, teknolojiye yakınlaşır, analitik düşünme, görsel ve uzamsal algı, çok boyutlu düşünme ve akıl yürütme gibi becerilerini geliştirme imkanı bulurlar. Drama eğitimimiz, çocuklarımızın özgüven kazanmalarını, bağımsız davranış geliştirmelerini destekler. Empati duygularının, hayal güçlerinin, eleştirel düşüncelerinin gelişmesine katkı sunar. Müzik çalışmalarımız sayesinde çocuklarımız hem eğlenir, hem ritm duygularını geliştirir. Öğrencilerimiz yaptığımız ritm çalışmalarının yardımıyla, el-göz koordinasyonu gibi beceriler kazanırlar. Müzik; öğrencilerimizin, kendilerini daha iyi ifade etmesine yardımcı olurken, soyut düşünme beceresini kazanmalarını ve yaratıcı düşünmelerini sağlar. Görsel sanatlar çalışmalarımız çocuklarımız sanata duyarlı bireyler olarak yetişirler. Sanat eserlerini kavrama ve yorumlama becerisi kazanırlar.

Çocuklarımız, Çocuk Gezegeni’nde eğlenirken öğrenir. Arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirirken becerilerini geliştirir.