Sanat

Sanat tarihi, insanlık tarihi kadar eskidir. Bu nedenledir ki sanat hayatın her alanına girmeli ve her birey sanat hakkında belirli bir donanıma sahip olmalıdır. Çocuk Gezegeni Anaokulu olarak çocukların hayatı öğrenmeye başladığı ilk andan itibaren sanatı da öğrenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu ilke doğrultusunda her yaşa hitap edebilen bir sanat eğitimi veriyoruz.

Sanata ve sanat eserlerine duyarlı bireyler yetiştirebilmek amacı ile okul öncesi dönemde yapılan görsel sanatlar çalışmalarında; kas gelişimini destekleyici etkinliklerin yanı sıra hayal gücünü geliştirici birtakım faaliyetlere de yer verilmektedir. Bu çalışma sonucunda çocuklarımız karşılaştıkları bir eser ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktarmada önemli rol oynarlar.

Sanatın her dalı kendine özel faydaları içinde barındırarak çocukların geleceğe umutla bakmasını, gerçekçi olmasını ve derin hayal gücüne sahip olmasını sağlar. Görsel, işitsel, edebi ve plastik sanatların tümü hakkında bilgi sahibi olmak, entelektüel bir geleceğe hazırlıktır.

Öğrenme algılarının en çok açık olduğu okul öncesi dönemlerde çocuklara sanatı öğretmek, içlerindeki yeteneği de ortaya çıkaracaktır. Edebiyatı, müziği, resmi, heykeli, tiyatroyu ve diğer tüm sanatları öğrenen çocuk, kendi hayal gücü ve becerisi doğrultusunda bir sanat dalına yönelebilir. Bu durum ise içindeki yeteneği erken yaşta ortaya çıkartarak ileride daha başarılı olmasına olanak tanır. Geleceğe daha umutlu bakan, hayal gücünü doğru kullanabilen, yeteneklerini keşfedebilen, kendisini geliştirebilen, sanatçı ruhlu çocuklar için ideal bir anaokulu arıyorsanız, Çocuk Gezegeni Anaokulu olarak; çocukların kendi gezegenlerini tüm güneş sistemine tanıtabilecekleri ideal eğitimi verebilmek için hizmetinizdeyiz.