Yaşam Becerileri

Her öğrencinin ve her öğrenci velisinin öğretmenlere ve okula sorduğu “Bu bilgi hayatımızda ne işe yarayacak?” sorusuna cevap; Çocuk Gezegeni Anaokulu’nun “Yaşam Becerileri” sistemi. Çocuk Gezegeni Anaokulu’nda çocukları akademik eğitim hayat dışında günlük ve sosyal hayatta da başarıya ulaştıracak bilgi ve deneyimler veriyoruz.

Anaokulu dönemindeki çocuklar, yaşları ve gelişimleri itibari ile öğrenime en çok açık oldukları zamanlardadırlar. Okuma – yazma, dil bilgisi, konuşma ve hitabet, sanat ve beceri gibi eğitimlerin dışında kalan, günlük ve sosyal hayatta ihtiyaç duyacakları beceri ve davranışları da bu dönemlerde öğretmek verimli sonuçlar doğuracaktır. Bu bilgiler ışığında, Çocuk Gezegeni Anaokulu olarak çocukları hem okula hem de hayata hazırlıyoruz.

Çocuklarımız her ay en az iki tane yaşam becerisi edinir. Çamaşır katlamadan, ev süpürmeye, toz almadan dolap düzenlemeye, masa kurma-kaldırmadan yer silmeye kadar günlük hayatta karşılaşabileceği her şeyi öğrenir. Bu sayede sorumluluk alma ve el becerisini geliştirmiş olur.