Çocuk Gezegeni Anaokulu > Hakkımızda > Hijyenik Eğitim Ortamı

Hijyenik Eğitim Ortamı

Sağlık ve Hijyen

Tüm öğrenciler aşıları tam olarak kayıt olurlar.

Bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler evde dinlenir. Okul idaresine haber verilir.

Öğrencinin okul saatleri içerisinde ilaç alması gerekli ise reçetesi ile birlikte okul idaresine ilaç teslim edilir.Öğrenciye reçetesiz ilaç verilmez.Bütün bunların dışında durumu özel takip gerektiren öğrencilerimizin velilerinin bu konuda idareyi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Periyodik Muayene

Okulumuzda tüm öğrenciler yılda en az dört defa bilimsel standartlar uyarınca değişen aralıklarla Aile Hekimliği disipliniyle genel fizik muayenesinden ve tetkiklerinden geçirilir.

Koruyucu Hizmet

Periyodik muayeneler ile elde edilen risk analizi, bunlara yönelik değerlendirme, tedavi, izlem programları yapılır. Her öğrenci için bir Sağlık Kayıt Dosyası oluşturulur ve her aşamada öğrenci aileleri bilgilendirilir, gerekirse yönlendirilir.

Binamızın yerleri hijyen için uygun malzeme ile kaplıdır.

Tüm ziyaretçilerimizin galoş giymeleri gerekir. Çocuklarımız yanlarında okul içinde giymek üzere yedek ayakkabı getirmelidirler.

Çocuk Gzegeni Anaokulu’nda her birimin temizliğine özel önem verilir. Binanın ısı yalıtım ve havalandırma sistemi de maksimum hijyeni sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Çocuk Gezegeni  Anaokulu’nda bütün derslikler, oyun alanları, WC, yemek salonu, uyku odası ve spor salonu zeminleri her yaş grubunun fiziksel özellikleri dikkate alınarak sağlık ve hijyene uygun malzemelerden yapılmıştır.