3 yaş Grubu

Çocukların hayalperestliğe giriş yaptıkları 3 yaş döneminde, hayal güçleri çok iyi çalışır. Rol yapma konusunda başarılı davranışlar gösterebileceği dönemlere giren 3 yaş grubu çocuklar, bu nedenle oyun sırasında çok yaratıcı olurlar. Ayrıca bol bol soru sormaya başlarlar. Bu sorulara tutarlı, doğru ve çocuğun anlayacağı dilde cevap vermek çok önemli. Çocukların soru sormasına ve yeni şeyler öğrenmesine imkân tanıyan bir eğitim kurumu, gelişim konusunda oldukça faydalı olacaktır. Çocuk Gezegeni Başakşehir Anaokulu, verdiği kreş ve çocuk bakım hizmeti sırasında çocuğun gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri de verir.

Oyun oynama sırasında keyif almaya odaklanan 3 yaş grubu çocuklar, oyunun tamamlanmasını önemsemez. Bu, onları eğitecek aktiviteler için de geçerlidir. Sıkıldığı takdirde oyunu ya da eğitimi yarıda bırakabilir. Dolayısıyla oyun ve aktivite seçerken dikkatli olunmalı, sıkılması önlenmeli ve oyun ya da aktivite tamamlandığında yeni bir şeyler öğrenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Çocuk Gezegeni Anaokulu, oynatarak öğretme konusunda uzman personelleri ve pedagojik anlamda verimli oyunları ile 3 yaş grubundaki çocukların gelişimine katkı sağlar. Bahçede kurallı oyunlar sistemi ile açık ve temiz bir havada, çeşitli oyuncak ve oyunlar yardımıyla, 3 yaş grubu çocukların geleceğe hazırlanması sağlanır.

Çocuk Gezegeni Anaokulu, öncelikle ebeveynler ve çocuklar için yuva mahiyeti taşıyan bir kurumdur. Kayaşehir, Kayabaşı ve Başakşehir kreş ihtiyacı olanlar için ideal bölgelerdir ve Çocuk Gezegeni Anaokulu, bu güvenli bölgede hizmet verir. Başakşehir kreş fiyatları araştırması yapmadan önce kreş seçenekleri arasında ihtiyacınızı karşılayacak olanı seçmeniz çocuğunuz için faydalı olacaktır. Çocukların bireysellikten sıyrılıp başkaları ile oyun oynayabilme seviyesine geldiği 3 yaş döneminde böyle bir ortamı olmalıdır. Aksi halde kendisine hayali arkadaş uydurup onunla oynayacaktır. Bu çok tehlikeli olmasa da ebeveyn olarak sizi korkutabilir. Çocuk Gezegeni Anaokulu’na gelerek çocuğunuzun arkadaş edinmesini de sağlayabilirsiniz.