4 yaş Grubu

4 yaş grubu, ilkokula hazırlık döneminden önceki dönemdir. 5 yaş ile birlikte orta gruba giren 4 yaşındaki çocuklar, bu yaşta bağımsızlığına ilk adımlarını atmaya başlarlar. Birçok işini kendi başına yapmaya çalışan 4 yaş grubu çocuklar, anne ve babasından bağımsız hareket etmek için fırsat kollarlar. Kontrol mekanizmalarının geliştiği bu dönemde 4 yaş grubu çocuklar, bazı temel ihtiyaçlar konusunda kendi kendine yetebilecek duruma gelir. Çocuk Gezegeni Anaokulu, bu bilgileri temel alarak eğitim verdiği için her yaş grubunu ayrıca ele almaktadır.

4 yaş grubuna girmiş bir çocuk, kendi bedeninin kontrollerine hâkim olmaya başlar. Fiziksel engeli olmadığı takdirde yürüme konusunda hiçbir problemi kalmayan 4 yaş grubundaki çocuklar; merdiven inip çıkma, bisiklet sürme, kıyafet giyip çıkarma, çatal kaşık kullanma, kendi başına yemek yeme gibi eylemleri kolayca yerine getirebilir. Diş fırçalama, el – yüz yıkama, vücut hijyeni gibi konulardaki alışkanlıkları kazanmak için en ideal dönem olan 4 yaş döneminde bir anaokulundan eğitim desteği alarak bilinçli bir çocuk yetiştirebilirsiniz. Çocuk Gezegeni Anaokulu, zengin eğitim programı ile bu konuda çocuklara faydalı olan bir eğitim vermektedir.

4 yaş grubu çocuklar, çalışan ebeveynlerin de en çok zorlanabileceği dönemlerden birisidir. Vücudunu hakimiyeti altında alabilen ve hareketlerini kontrol edebilen çocuk, diğer dönemlere göre biraz daha hareketli olacaktır. Kontrol altına alınması zor olan 4 yaş grubu için anaokulunun yanında kreş de faydalı olacaktır. Fakat seçilecek kreşin çocuğun davranış eğitimine önem vermesi önemli bir detaydır. İstanbul’da Kayabaşı, Gökçeada, Başakşehir, Kayaşehir kreş hizmeti veren kurumların olduğu bölgelerdendir. Örneğin Kayaşehir bölgesindeki seçenekleri doğru değerlendirip Kayaşehir kreş fiyatları araştırması da yaptıktan sonra kararınızı vermelisiniz. Çocuk bakım hizmeti de sunan Çocuk Gezegeni Anaokulu, bu bölgede verdiği kaliteli eğitim ve başarı ile ön plana çıkmış, ebeveynlerden de tam not almıştır.

Çocuk Gezegeni Anaokulu, zihinsel gelişimin de en önemli dönemlerinden biri olan 4 yaş grubu dönemindeki çocuklar için de eğitim programlarına sahiptir. 4 yaş grubu çocuklar; dil becerisi, müzik kulağı, çevre duyarlılığı, algılama, yorumlama, işleme ve tepki verme gibi pek çok zihinsel becerisini bu dönemlerde kazanır. Çocuk Gezegeni Anaokulu iki dilde eğitim verdiği için dil gelişimine büyük katkıda bulunur. Ayrıca resim, müzik, drama, tiyatro, kukla, hikaye destekli karakter eğitimi gibi sanat temelli eğitimlerin yanında manevi değerler eğitimi de veren Çocuk Gezegeni Anaokulu, çocukların erken yaşta üstün becerilere sahip olmasına yardımcı olur.